موثرترین روش درمان ترک پا فقط در 60 دقیقه !

 

 

درمان ترک پا در 60 دقیقهموثرترین روش درمان ترک پا فقط در 60 دقیقه !

با این بخش از بلاگ بیبی فوت همراه باشید تا با جدیدترین روش درمان ترک پا آشنا شوید!! سلامت و بهداشت پاها باید مقدم بر همه چیز شمرده شود، چون پا قلب دوم ما انسانها لقب گرفته است. پاهایی که هر روز مسافت های طولانی را با آنها طی می کنیم، به دره و بیابان و کوهنوردی می رویم، ارتفاعات بلند را طی می کنیم و به واقع زیبایی های طبیعت و زندگی را با همین پاهایمان می توانیم طی کنیم و ببینیم. پاها نشانه سلامت کل بدن بوده و مشاهده کوچک ترین علامتی روی آن می تواند بیانگر وجود مشکل یا بیماری در بدن باشد. تغییرات دما و رنگ پا ها و همچنین ایجاد زخم روی پاها می تواند بیانگر شرایط درونی بدن و کیفیت سلامت افراد باشد. بنابراین هرگز نباید از ظاهر و سلامت پاهای خود غافل شوید.در این مقاله برای شما نکات جالب سلامتی زیادی داریم، پس با ما همراه باشید تا گام به گام با اقدامات موثر در مراقبت از پاهایتان و موثرترین روش درمان ترک پا آشنا شوید.

4 توصیه مهم در سلامت پاها که حتما باید جدی بگیرید.

1-باید پاها را روزانه چندين بار با آب ولرم بشویید و لاي انگشتان پا را کاملا خشک کنید و جوراب هایتان را به طور مرتب عوض کنید. وجود رطوبت در پاها، باعث بروز بیماری های قارچی مي شود. اين قارچ ها در لاي انگشتان پا به خوبي رشد مي کنند و سبب بروز خارش، سوزش و مشکلات دیگری در پا می شوند. شستشوی مداوم پاها و تعویض جورابها به عنوان اولین محافظان پا مهمترین گام در رعایت سلامت پاها به شمار می آیند. همچنین بهتر است از جورابهای رنگ روشن استفاده کنید تا در صورت کثیف شدن مشخص باشد.
2-پوشیدن کفش مناسب در سلامت پاها نقش بسیار مهمی دارد، پوشيدن کفش هاي تنگ و با پاشنه نامناسب موجب فشار در پا و اصطحکاک شديد پوست پا با کفش شده و باعث بروز پينه و ترک کف پا مي شود. بهتراست خرید کفش را به ساعات آخر روز موکول کرد زیرا پا در متورم ترین حالت روزانه خود خواهد بود. کفشی که در ساعات اولیه روز قالب است، در هنگام غروب ممکن است موجب تاول زدن پا شود.

3- عدم استفاده از کفش های پاشنه بلند به مدت طولانی ، افرادی که مدتهای طولانی کفش پاشنه بلند می پوشند، بیشتر در معرض ابتلا به التهاب کپسولهای مفصلی و آرتروز قرار میگیرند. پاشنه ی بلند موجب کشیدگی تاندون ها یا بندهای رابط ماهیچه و استخوان نیز می شوند که به درد و التهاب پاها منجر میشود.
4 -بهتر است داخل کفش ها نیز تمیز شود. افراد بیشتر به ظاهر بیرونی کفش توجه دارند و آن را واکس زده و برق می اندازند و از داخل کفش که در سلامت پا دخالت مستقیم دارد غافلند.

بیماری های شایع پا را بشناسید.

 1-ترك پا 

يكي از شكايات شايع بيماران مخصوصا خانم ها ترك كف پا است. اين ضايعات به دو دسته فيزيولوژيك و بيماري هاي پوستي طبقه بندي مي شوند. پوشيدن صندل و كفش‌هاي تابستاني، تغییرات و خشکی آب و هوا ، يائسگي و هر عامل دیگری كه جريان خون در پا را كاهش دهد، موجب ترك خوردن كف پا مي‌شود . عارضه ترك كف پا‌ اغلب با درد نيز همراه است. براي جلوگيري از ترك‌خوردگي كف پا بايد در پياده روي‌هاي طولاني حتما از كفش‌هاي پشت و جلو بسته استفاده شود. همچنين خانم های خانه‌دار در طول روز با پوشيدن جوراب مي‌توانند از اصطحكاك كف پا با فرش و موكت و ايجاد ترك پا پيشگيري كنند.


2-پينه و ميخچه

يكي از عواملي كه مي تواند صدمات جدي به بدن وارد كند ضربه و فشار مستمر و طولاني به پوست است. افرادي كه به دليل ماهیت شغلشان، به طور مستمر به كف پاي خود فشار وارد مي آورند خصوصاً آنهایی كه كمي انحراف در كف پا دارند دچار مشكل مي شوند زيرا فشار تنها بر قسمتي از پا وارد مي شود ، در نتيجه پوست در آن قسمت با ضخيم شدن و افزايش قطر سعي در مبارزه با اين فشارها دارد. به پديده ضخيم شدن پوست در يك ناحيه پينه مي گويند.
كساني كه كفش تنگ مي پوشند و يا ورزشكاران و كوهنوردان با مختصر انحراف كف پا بدون اين كه مشكلي از نظر راه رفتن داشته باشند بیشتر از سایر افراد استعداد ابتلا به ميخچه و پينه را دارند.


3-زگیل های کف پا

گاهی كف پا داراي خراش‌هايي است كه با قرار گرفتن در محيط مرطوب باعث وارد شدن ميكروب به داخل آن شده و ضايعات شديد پوستي و زگيل را ايجاد مي‌كند. زگيل‌هاي كف پا به دليل مسري بودن از اهميت بسياري برخوردار است. چرا كه با ابتلاي يك نفر از اعضاي خانواده به اين بيماري، ساير اعضاي خانواده نيز به دليل استفاده مشترك از حمام و دمپايي حمام، به آن مبتلا مي‌شوند. بنابراین فرد مبتلا حتما باید از دمپایی شخصی استفاده کند.

 روش های درمان ترک پا

 


ترک پا را به عنوان شایعترین بیماری پا جدی بگیرید.

ترک کف پا یا همان ترک پاشنه پا مسئله‌ای است که بسیاری از آدم‌ها مجبور هستند با آن کنار بیایند و حتی یک نفر هم از آن لذت نمی‌برد. داشتن ترک کف پا ، یا به عبارت دیگر پوسته پوسته شدن پاشنه پا ، یک ناراحتی دائمی است که کنار آمدن با آن دشوار است. از آن‌جا که راه‌های زیادی برای به وجود آمدن این ترک‌ها وجود دارد، تقریبا همه در برابر آن آسیب‌پذیر هستند. استفاده‌ی مکرر از صندل، بهداشت ضعیف، و کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی تنها تعداد کمی از دلایل ایجاد ترک پا در آدم‌ها است.


مهمترین دلایل بروز ترک کف پا را بشناسید.

1. قطر زیاد بیرونی ترین لایه پوست در ناحیه کف پا
2. وزن بالا
3. پیاده روی و یا راه رفتن مداوم روی فرش و موکت
4. پوشیدن کفش‌های تنگ و پاشنه‌دار که سبب ایجاد اختلال در تنفس پا می شود
5. شستشوی زیاد پاها
6. عوامل ارثی و برخی بیماری ها
ترک‌های عمیق پا حاصل خشکی زیاد پوست است و گاهی اگزما می‌تواند در این مشکل دخیل باشد. معمولا در دوران یائسگی ترک کف پا به دلیل ضخیم‌تر شدن پوست و دلایل هورمونی تشدید می‌شود. گاهی اوقات نیز عفونت‌های باکتریایی و قارچی به ترک پا اضافه می‌شود و باعث می شود زخم ها خیلی دیرتر بهبود یابند.
ترک خوردن پوست در بسیاری از نقاط بدن دیده می شود، اما معمولا پاشنه و کف پا نقاطی هستند که بیشتر مستعد ترک خوردگی اند.خشک بودن پوست پا یکی از رایج ترین عوامل ترک پا است. یکی دیگر از عوامل ترک خوردگی، قطور بودن خارجی ترین لایه پوست است. ترک پا تا زمانی که عمیق نشده، خطر چندانی ندارد ولی زیبایی پاها را از بین می برد.


موثرترین روش های خانگی درمان ترک پا کدامند؟

اگر دچار ترک کف پا شده‌اید و خشکی و پوسته پوسته شدن پوست را تجربه می‌کنید، می‌دانید که تا چه حد می‌تواند دردسر ساز و ناراحت‌کننده باشد. خارش و ظاهر ناخوشایند ترک پاشنه پا بسیاری از آدم‌ها را دچار مشکل کرده و آنها ناگزیرند تا همه جا را به دنبال درمانی مناسب برای حل مشکل‌شان جست و جو کنند. ثابت شده‌ است که استفاده از راه‌حل‌های طبیعی و خانگی روشی آسان و مناسب برای تسکین علائم ترک پاشنه پا است.

 

1- روغن‌های پخت و پز برای درمان ترک پا

مالیدن روغن پخت و پز به کف پا؟ مگر می شود ؟ به همین راحتی ؟ ممکن است در ابتدا باور نکنید و شاید برخی از روش‌ها به نظرتان ساده و غیرواقعی به نظر برسند، اما حتما آن را امتحان کنید. مطمئن باشید از امتحان آنها ضرر نمی کنید. باور کنید یا نه ،استفاده از برخی روغن های خانگی برای درمان ترک پا موثر است . برخی از رایج‌ترین روغن ها برای درمان ترک پا روغن کنجد، نارگیل و زیتون است. قبل از هر اقدامی نیاز است پاها را کامل با آب ولرم بشویید و خشک کنید . هرگز نباید پوست اضافی یا پوسته پوسته‌شده را با وسیله‌ای مانند سنگ پا بتراشید.
بعد از این‌که پاشنه‌ی پاهایتان را تمیز و خشک کردید .کمی پنبه را به مقداری روغن کنجد ، نارگیل یا زیتون آغشته کنید و سپس آن را به‌طور یکنواخت روی پوست پا بمالید. برای گرفتن بهترین نتیجه، سعی کنید این کار را به‌طور مرتب و ترجیحا قبل از خواب انجام دهید . سپس جوراب بپوشید و بخوابید.


2- سرکه سیب برای درمان ترک پاشنه‌های ترک‌خورده

کافیست لگن را با آب ولرم پر کنید. مقدار آب باید به اندازه‌ای باشد که پاها در آن غوطه‌ور شوند. سپس یک فنجان سرکه سیب را به آب اضافه کنید و کامل هم بزنید. بعد از آن پاهای خود را برای 15 دقیقه در تشت حاوی آب و سرکه قرار دهید و پس از آن پوست را بسابید تا سلول‌های مرده را حذف کنید. در صورت لزوم برای ازبین بردن کامل ترک کف پا، دو روز بعد این روش را مجدد تکرار کنید.
اسیدهای نرم موجود در سرکه سیب پوست باعث نرم شدن پوست خشک و سفت می شود و همچنین رویه‌سابی پوست را نیز انجام می دهد. پس از آن‌که رویه‌سابی پوست کامل انجام شد، پوست تازه و سالم رشد می کند.


3-روغن ویتامین E برای درمان ترک پا

در حدود سه تا چهار کپسول ویتامین E را تهیه و سوراخ کنید. سپس روغن موجود در کپسولها را تخلیه کنید.
این روغن را بر روی قسمتهایی از پا که دچار خشکی و ترک شده استفاده کنید و یک الی دو دقیقه آن را ماساژ دهید.
این روش را می‌توانید دو یا سه بار در طول روز استفاده کنید تا ترکهای پا از بین برود.
روغن ویتامین E پوست را تغذیه کرده و هیدراته می‌کند و سبب نرمی و صافی پاشنه های پا می شوند.


4- شی‌باتر برای درمان ترک پا

برای انجام این کار نیاز است که ۱ تا ۲ قاشق غذا خوری شی‌باتر را روی کف پاهایتان بمالید و سپس به مدت یک تا دو دقیقه کف پا را ماساژ دهید تا کامل جذب پا شود. بعد از آن حتما جوراب بپوشید و بگذارید تا شی با تر از شب تا صبح روی پاهایتان کامل بماند. این روش را تا چند شب پشت سر هم تکرار کنید تا بتوانید به نتیجه ی مطلوب دست پیدا کنید.
شی‌باتر به عنوان مرطوب‌کننده‌ی پوست شناخته شده که پوست را هیدراته و تغذیه می‌کند. این ماده همچنین دارای خواص درمانی است و به دلیل دارا بودن ویتامین های A و E خشکی پوست را درمان می‌کند.
با مراقبت مناسب از پاها و استفاده از روش های بالا و داشتن آرامش، بین دو الی سه هفته طول می‌کشد تا اولین علائم بهبودی را ببینید. روند بهبودی با توجه به اینکه میزان ترک پا و قطر و ضخامت پوست پاشنه‌ی پاها متفاوت می باشد .

 

مراحل درمان ترک پا

با سریعترین و موثرترین روش درمان ترک پا آشنا شوید.

راه‌های زیادی برای از بین بردن خشکی و درمان ترک پا وجود دارد. اما مهمترین نکته در استفاده از روش های خانگی معمول طولانی و زمانبر بودن استفاده از این روش هاست . اغلب ما به دلیل اینکه نیاز می باشد در طول روز یا هفته چندین بار از روش های خانگی استفاده کنیم معمولا تا اواسط راه پیش می رویم اما پس از چند روز خسته می شویم و درمان را متوقف می کنیم . نکته مهم در استفاده از روش های خانگی همین است . باید آرام آرام پیش بروید و صبر داشته باشید. بیشتر روش های خانگی که در بالا توضیح داده شد معمولا برای درمان های سطحی ترک پا استفاده می شوند و در صورتی که ترک های پاشنه پا عمیق تر باشند باید از روش درمانی موثرتری استفاده شود . اگر بدنبال سریعترین و موثرترین روش درمان ترک پا هستید حتما ادامه مقاله را دنبال کنید .
یکی از مهمترین کارهایی که می‌توانید برای پوستتان انجام دهید لایه برداری پوست است. با افزایش سن ، سلول‌های مرده‌ی پوست، منافذ و ناهمواری های پوست بیشتر می‌شود، در حالی که لایه برداری طبیعی بدن خیلی کندتر انجام می‌شود. به همین دلیل با انجام لایه برداری به پوستتان کمک می کنید تا خون در پاهایتان گردش و جریان بیشتری داشته باشد و جان دوباره ای به پوستتان می‌بخشد.
محصولات بیبی فوت شامل ماسک لایه بردار و کرم بیبی فوت ، برطرف کننده هر گونه ترک ، پینه و سفتی پا هستند . اگر بدنبال روش سریع برای درمان ترک پاهای خود هستید حتما ماسک بیبی فوت را امتحان کنید. تنها کافیست پاهای خود را به مدت یک ساعت درون جورابهای پلاستیکی (ماسک بیبی فوت) قرار دهید . 2 تا 7 روز بعد پوست ها ی مرده پاهای شما شروع به ریزش میکند و شما پاهایی صاف و نرم زیبا همانند پای کودکان خواهید داشت.

 

روش معجزه آسای درمان ترک پا ، استفاده از ماسک و کرم بیبی فوت

بسیاری از مردم برای درمان مشکلات خشکی و ترک پاهای خود از انواع محصولات مرطوب و چرب کننده استفاده می کنند و هیچگاه شاهد اثرات کاملا مطلوبی نبوده اند . بدین علت که انباشته شدن لایه های پوستهای مرده پا روی هم ، مانع از رسیدن و نفوذ رطوبت و چربی به پوست پا می شود و نه تنها خشکی پوست پا هرگز درمان نمیگردد بلکه به مروز زمان اضافه تر نیز می شود . کلید حل این مشکل استفاده از ماسک لایه بردار بیبی فوت می باشد.
یبی فوت نخستین بار در سال 1997 به عنوان یک محصول حرفه ای در دنیا شناخته شد و اکنون در بیش از 40 کشور در سراسر دنیا عرضه میگردد. این محصول به دلیل کیفیت فوق العاده جایزه های مختلف آرایشی بهداشتی و پوست را در سال های مختلف دریافت کرده و دارای برچسب اصالت کالا و پروانه بهداشتی از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است .

بهترین ماسک درمان ترک پا
دستورالعمل استفاده از ماسک و کرم بیبی فوت

بهترین روش درمان برای رهایی یافت از دست ترکهای پاشنه پا و درمان کامل ترک پا استفاده از ماسک یا جوراب پلاستیکی بیبی فوت است . برای استفاده از ماسک بیبی فوت ابتدا لازم است پاها را خوب بشویید و آنها را داخل جوراب (ماسک لایه بردار) بیبی فوت قرار دهید و به مدت 60 دقیقه صبر کنید تا ژل کاملا جذب پا گردد .
سپس پاها را آب ولرم و صابون تمیز بشویید . دو تا هفت روز بعد ، پوست های مرده پاهای شما شروع به ریزش می کند . بعد از اتمام پوسته روزی و برای تکمیل درمان ترک پا توصیه می کنیم حتما از کرم آبرسان و مغذی بیبی فوت استفاده کنید تا بتوانید رطوبت موردنیاز پوست پای خود را بازگردانید.


نحوه ی ثبت سفارش و خرید ماسک لایه بردار و کرم بیبی فوت

جهت سفارش و خرید ماسک لایه بردار و یا کرم آبرسان بیبی فوت می توانید از طریق سایت WWW.IRANBABAYFOOT.COM درخواست خود را ثبت نمایید و یا اینکه با شماره های 66560411-021 و 66560552-021 جهت خرید محصولات درمانی ترک پای بیبی فوت تماس بگیرید.با استفاده از ماسک لایه بردار بیبی فوت ، قادر خواهید بود هر گونه ترک و  پینه پا را فقط در 60 دقیقه از بین ببرید و پس از آن با استفاده از کرم آبرسان بیبی فوت رطوبت مورد نیاز را به پوستتان برسانید و پاهایی به لطافت کودکان را تجربه کنید. روش های درمان ترک پا عموما زمانبر و پر هزینه هستند . اگر بدنبال روش های درمان ترک پا در کوتاهترین زمان ممکن هستید توصیه می کنیم حتما  ماسک لایه بردار و کرم آبرسان بیبی فوت را امتحان کنید و برای همیشه با ترک ،  پینه و خشکی پاهایتان خداحافظی کنید.

دستمال پاکسازی babyfoot

دستمال پاکسازی

 تماس با ما

 02166560411   - 02166560552
   info@iranbabyfoot.com
   

روزها و ساعات پاسخگویی: شنبه تا چهارشنبه  از ساعت 9 تا 17 و پنج شنبه از ساعت 9 تا 13 

رویداد پیش رو

برگزاری نمایشگاه پوست و مو و زیبایی آقایان و بانوان

محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران

10 تیر الی 20تیر ماه

 

namad

تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است

 babyfoot.ir